Ana Majak i Jan Ožeg osvojili po dvije medalje u Splitu

| 7.3.2016. u 07:00h | Objavljeno u Sport

U Splitu je u organizaciji ASK-a održano zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske. Mladi bacači i bacačice Slobode imali su rijetku prigodu nastupiti u okruženju tolikog broja olimpijaca i vrhunskih svjetskih bacača što je bio dodatni motiv za veliki broj medalja.

U bacanju diska kadetkinja Ana Majdak  osvojila  je   2. mjesto sa 28,19 m a u  koplju je osvojila  1. mjesto i zlatnu medalju sa 43,24 m . Sa dvije medalje okitio se  i  Jan Ožeg. U bacanju kugle za  mlađe juniore zauzeo je 3. mjesto  sa 14,33 m dok je u kladivu bio bio 2. mjesto 50,31 m. U bacanju diska za juniore  Kopjar Vinko  je osvojio brončanu medalju i  3. mjesto sa 43,26 m.

Kadet Andreas Jozepović je hitnuo koplje 45,84 m i time zauzeo   2, mjesto dok je u kugli bio na  5. mjesto sa 12,60 m. I konačno u bacanju koplja juniorka, Leonarda Bosilj osvojila je 3. mjesto brončanu medalju  sa 29,69 m dok je u bacanju diska osvojila  4. mjesto 29,67 m.

Svakako treba istaknuti i trenera Nenada Pavličeka koji je odlično pripremio i vodio svoje pulene na ovom natjecanju.  Na prvenstvu u Splitu Sandra Perković tradicionalno otvara sezonu, a učinila je to najbolje do sada bacivši disk do 70,59 m (prije dvije godine bacila je 70,51 m). S tim hicem zasjela je na vrh svjetskih tablica ove godine te ispunila normu za Europsko prvenstvo ove godine u Amsterdamu.

Kao što smo već jučer izvestili Ludbrežanka Sara Kolak je za 2,5 m popravila svoj tjedan dana stari seniorski i mlađeseniorski rekord u bacanju koplja hicem od 62,75 m te prebacila i normu za Rio koja iznosi 62 m i za Europsko prvenstvo pa za sada hrvatska atletika ima 11 olimpijaca.