Amanda Mlinarić 6. juniorka u složenom luku na Svjetskom kupu u Francuskoj

| 21.1.2018. u 12:45h | Objavljeno u Sport

Od 19. do 22.siječnja u francuskom Nimesu održavao se Svjetski streličarski kup, na kojem je, u konkurenciji više od 1 200 najboljih svjetskih streličara, nastupilo čak troje streličara Varaždinskog streličarskog kluba i jedna članica Navaha iz Jalžabeta.

Najbolje plasirana iz redova VSK-a bila je Amanda Mlinarić, koja je završila na 6. mjestu u kategoriji juniorki složenog luka, Tihana Kovačić iz Navaha iz Jalžabeta, zauzela je 9. mjesto u juniorskoj konkurenciji olimpijskog luka. Alen Remar, junior olimpijskog luka završio je natjecanje kao 17., a Matko Dupor, također junior u olimpijskom luku, svoj debitantski nastup na najvećim svjetskim natjecanjima, završio je na 102 mjestu.

Time je praktički i završena dvoranska sezona za najbolje varaždinske streličare, osim državnog prvenstva, koje će biti održano u ožujku u Novom Marofu.