Juraj Košćec i Nika Svetec s peharima osvojenim na OP NTC-a

Nika Svetec i Juraj Košćec ostvarili dobre nastupe u Zagrebu

| 24.12.2015. u 20:22h | Objavljeno u Sport

Proteklog vikenda održano je dvoransko Otvoreno prvenstvo Nacionalnog teniskog centra do 14 godina, a na kojem su svoje nastupe ubilježili tenisači TK Varteksa od kojih je najuspješnija bila Nika Svetec koja je osvojila je prvo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji.

Do naslova je došla nakon što je u drugom kolu pobijedila Saru Mikaču (BiH) 6:3 6:7 6:2, u trećem kolu je svladala Karlu Tronšek (HTK Zagreb) 7:5 6:3, u polufinalu je svladala Petru Ivanišević (TK Lošinj-Jadranka), dok je u finalu bez borbe dobila Katarinu Trivić (BiH).

Na istom turniru odličnu igru pokazao je i Juraj Košćec koji je izgubio u polufinalu pojedinačne konkurencije nakon dobrog i neizvjesnog meča protiv kasnijeg ukupnog pobjednika Nikole Žeželja 5:7 6:4 6:4.