Rezultati seniorske ekipe Varaždina Volleya iz godine u godinu rastu Foto: OK Varaždin Volley

Odbojkašice Varaždin Volleya završile sezonu na sedmom mjestu

N.K./Varaždinske vijesti | 27.4.2016. u 11:39h | Objavljeno u Sport

Odbojkašice Varaždin Volleya završile su prvenstvenu sezonu u Prvoj B ligi odbojkašica. U pretposljednjem kolu na gostovanju u Karlovcu doživjele su poraz od istoimene petoplasirane ekipe lige. Bilo je 3:0 za Karlovčanke (25:22, 25:19, 25:19). Budući da su u zadnjem kolu Varaždinke slobodne (zbog neparnog broja klubova sudionika), sezona je okončana utakmicom u gradu na četiri rijeke.

Varaždin Volley je prvenstvo završio na čvrstom sedmom mjestu u konkurenciji 11 ekipa i to se ne može promijeniti niti nakon zadnjeg kola budući da osmoplasirano Nebo iz Zaprešića zaostaje pet bodova. Seniorke varaždinskog kluba su u 20 kola upisale osam pobjeda i 12 poraza uz set razliku 31:45. Uspješnija je bila jesen kad je u 10 utakmica upisano pet pobjeda i pet poraza uz set razliku 18:20, ali s druge strane, na proljeće je trener Ivica Đolonga dao još značajniju minutažu mladim igračicama koje dolaze, stvarajući vrijedan kapital za budućnost.

Budući da je sezonu ranije prva ekipa Varaždin Volleya prvenstvo Prve B lige okončala deveta u konkurenciji 10 ekipa (šest pobjeda i 12 poraza), napravljen je rezultatski pomak. Ako se uzme u obzir koliko je mladih igračica upisalo minuta i poena u seniorskom sastavu, a dodamo tome da se sa svakom sezonom ostvaruju sve bolji rezultati mlađih uzrasnih kategorija, budućnost varaždinske ženske odbojke itekako je svijetla.