| 29.11.2015. u 19:16h | Objavljeno u Sport

U prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, večeras je u varaždinskoj sportskoj dvorani na Dravi, pred oko 1 500 gledatelja, futsal reprezentacija Hrvatske pobijela prvaka Azije, reprezentaciju Japana rezultatom 4:3, poluvrijeme 3:0. Golove za Hrvatsku futsal reprezentaciju, koja je po prvi puta gostovala u Varaždinu, postigli su Vedran Matošević u 2., Jakov Grcić u 12., Franco Jelovčić u 14. i Kristijan Grbeša u 38. minuti nadmetanja. Golove za Japan postigli su Rafael Yoshio Sakai u 36. i 40. minuti utakmice i Tomoaki Watanabe u 37. minuti.

Susret je iz svečane lože varaždinske Arene pratio i veleposlanik Japana u Hrvatskoj Keiji Ide sa suradnicima. Uoči susreta veleposlaniku Japana je član Izvršnog odbora HNS-a Nenad Horvatić uručio prigodan poklon, kao što je i predsjednik podkomisije za futsal u HNS-u Ivan Novak uručio prigodan poklon glavnom sucu susreta Danijelu Janoševiću iz Zagreba, kojemu je to bo posljednji međunarodni susret.

Okupljanjem u Varaždinu započele su pripreme za Svjetsko prvenstvo, a nakon tih kvalifikacija koje će biti sljedeći mjsec u Osijeku 8. siječnja počinju priprene za Europsko prvenstvo početkom veljače u Srbiji.