Hrvatska u drugom krugu EP-a u Poljskoj, s dva boda seli u Krakow Foto: hrs

Hrvatska u drugom krugu EP-a u Poljskoj, s dva boda seli u Krakow

| 19.1.2016. u 21:56h | Objavljeno u Sport

Uvjerljivom pobjedom nad reprezentacijom Islanda rezultatom 37:28 u večerašnjem trećem, posljednjem susretu  skupine B, reprezentacija Hrvatske plasirala se u drugi krug Europskog rukometnog prvenstva, koje se od 15. do 31. siječnja igra u Poljskoj.

U večerašnjem susretu u Katowicama reprezentacija Hrvatske sjajno je ušla u utakmicu, pa je na početku 15. minute rezultat bio 11:2 u korist hrvatske vrste, čime je pobjednik ovog nadmetanja bio riješen. Na poluvremenu rezultat je bio 19:10 u korist hrvatske reprezentacije.

Najučinkovitiji u hrvatskoj vrsti bili su Marino Marić s 8 golova, Manuel Štrlek sa šest golova, te Zlatko Horvat i Ivan Čupić s po četiri gola. Kod Islanda po šest golova postigli su Gunnarsson i Sigurdsson.

U drugom krugu u Krakowu Hrvatska će igrati s Poljskom, Francuskom i Makedonijom.