Lucija Pokos i Kristina Dudek prvakinje Hrvatske u dvorani

| 31.1.2016. u 11:47h | Objavljeno u Sport

U sklopu međunarodnog atletskog mitinga u dvorani u Beču pod nazivom “Indoor Track and Field” održano je i seniorsko atletsko prvenstvo na kružnim stazama. Nastupilo je i pet varaždinskih atletičara i svi odreda postavili su svoje osobne rekorde u dvorani.

Lucija Pokos, ponajbolja hrvatska sprinterka doslovce je pomela svu međunarodnu konkureciju na 200 metara i pobijedila s vrlo dobrih 24,15 i postala državna prvakinja. Do norme za Olimpijske igre u Rio de Janeiru, treba joj manje od sekunde a uzevši u obzir specifičnost trčanja u vrlo oštrim zavojima dvorane, Pokos si ima pravo postaviti pred sebe ovaj zadatak na otvorenom.

Lucija Pokos je nastupila i na 60 metara, ali zbog slabijeg starta nije prošla u finale. Ništa manje nije bio zapažen nastup Kristine Dudek koja je odlično istrčala 400 metara i osvojila zlatnu mjedalju s osobnim rekordom od 54,95 sekunde. Na 2. mjesto plasirala se Marija Hižman također sa osobnim rekordom 56,43 sekundi.

Nakon godine stanke zbog teške bolesti na stazu se uspješno vratio i David Šalamon. Prilično nesigurno ali rezultatski vrlo dobro i s osobnim rekordom, istrčao je 400 metara za 50,52 sekundi. Iako je pobijedio u svojoj skupini to mu je bilo dovoljno da osvoji peto mjesto među najboljim seniorima Hrvatske.

Prvi puta u dvorani i među seniorkama i u ne baš prejakoj konkurenciji, hrabro je nastupila je mlađa juniorka Paula Šimunčić na 1 500 metara i osvojila 4. mjesto.