Momčad Auto Florjanića

Sjajni Auto Florijanić, UŠR Višnjica iznenadila Ropox

| 16.12.2015. u 08:55h | Objavljeno u Sport

Treći natjecateljski dan 36. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu, pod nazivom „Pan kup Varaždin“, ponudio je sedam novih odličnih utakmica, s nekoliko iznenađenja koja su potvrdila da je ove zime turnir izjednačeniji možda više nego ikad dosad.

Već u prvoj utakmici, mnogi su nakon glatkog nedjeljnog poraza CB Sermagea od Lexija iz Klenovnika (3:0) u ulogu favorita – barem blagog – stavljali ekipu CB MI2 & Baza 2, u odnosu na spomenuti Sermage. Međutim, Varaždinci su nastupili u ipak bitno jačoj postavi nego u nedjelju, s napadačom Kovačićom, Davidom Matučecom i Murselovićom, što se u igri itekako osjetilo, a i na konačnom rezultatu – Sermage je slavio 3:1.

Koprivnički CB Stefano bio je također, prema prikazanom lani, izraziti favorit u srazu s Klesarstvom Martinčević, međutim ekipa koja skriva najbolje iz Novaka i okolice pružila je i više nego dostojan otpor škvadri najboljih nogometaša iz škole nogometa Slaven Belupa i NK Koprivnice. Do zadnjih je trenutaka bilo 3:2, na kraju ipak 4:2 za Stefano.

Ako se u drugoj utakmici papirnati favorit provukao, u trećoj nije uspio. Trnovečki Auto Florijanić blistao je u srazu s P & F Zaštitom iz Zagreba (ekipa koju smo ranijih godina na varaždinskom turniru gledali pod imenom Marin promet), Pomper i Kosec odveli su Trnovčance do 2:0 već nakon 11 minuta igre, u nastavku je smanjio Marin Žugaj, ali je minutu prije kraja Medved zabio za konačnih i vrlo vrijednih 3:1.

Nešto kasnije, zagrebačkoj P & F Zaštiti žestoki je otpor pružio i MNK Fotex Kahli Beer. Drožđek je doveo Varaždince u vodstvo, Zagrepčani su preokrenuli na 1:2, Vrbnjak izjednačio, „zaštitari“ opet poveli pa Vrbnjak opet izjednačio na 3:3. Minutu prije kraja ipak je zagrebački sastav došao do slavljeničkih 3:4, junak je opet bio Marin Žugaj, zabivši dva ključna pogotka za zagrebački sastav.

U veteranskim utakmicama većih iznenađenja nije bilo, iako treba priznati da su Veterani NK Varteksa pružili dostojan otpor koprivničkim Romantičarima, u čijim redovima igra nekoliko poznatih imena KC-nogometa nekad (Ogrizović, Volf, Kuhar, Begić...).

Za kraj dana, za iznenađenje se pobrinula i ekipa UŠR Višnjice. Iako je i branitelju naslova, Automobilu Lončar, u nedjelju bila tvrd orah (na kraju ipak izgubila glatko, 4:0), višnjička je ekipa izdržala svih 30 minuta protiv Ropoxa ispunjenog mladim nadama VŽ-nogometa (Tuđan, Kolarić, Marić, Posavec, Modrić...), ali i s dvojicom igrača slovenskog prvoligaša Zavrča (Cvek, Kovačić) – završilo je 0:0.

Za turnir zbog zauzetosti Arene slijedi trodnevna pauza, 36. Zimsko prvenstvo Varaždina u malom nogometu nastavlja se u subotu, 19. prosinca, od 15 sati.

REZULTATI UTAKMICA ODIGRANIH 15.12.2015.
18:00    CB MI 2 & RC BAZA 2 (Selnik / Ivanec) – CB SERMAGE (Varaždin)    1:3
18:40    CB STEFANO (Koprivnica) – KLESARSTVO MARTINČEVIĆ (Novaki)    4:2
19:20    AUTO FLORIJANIĆ (Trnovec) – P & F ZAŠTITA (Zagreb)    3:1
20:00    (VET) BUFFET MLADOST & MP (Vž) – CB KUGLA & STARI MLIN (Šem./Trn.)    2:5
20:40    MNK FOTEX KAHLI BEER (Varaždin) – P & F ZAŠTITA (Zagreb)    3:4
21:20    (VET) NK VARTEKS VETERANI – ROMANTIČARI MULTI STAR (Koprivnica)    2:3
22:00    ROPOX (Varaždin) – UŠR VIŠNJICA    0:0