Bruno Vili Zobec je za varaždinski sastav zabio pet golova Foto: Mario Šamec

Varaždin 1930 do uvjerljive nove gostujuće pobjede

| 28.11.2015. u 20:37h | Objavljeno u Sport

Lakše od očekivanog, Varaždin 1930 došao je do nove pobjede u 14. kolu Premijer lige. Na gostovanju kod Gorice svladali su domaćina s uvjerljivih 30:21.

Varaždinska momčad je susret otvorila serijom 3:0, a u par navrata je vodila i po pet golova razlike, da bi poluvrijeme završilo 14:12 u korist varaždinskih rukometaša. U drugom poluvremenu su se konačno odlijepili, a do najveće gol razlike su prvi puta stigli u 56. minuti 27:18.

Najbolji u redovima Varaždina 1930 je bio Ivan Horvat koji je zabio devet golova iz 11 pokušaja, a dobro su ga pratili još i Jurica Vidaček i Bruno Vili Zobec s pet postignutih golova. Junak utakmice protiv vodeće Dubrave, golman Matija Špikić, imao je još jednu dobru večer s 18 ostvarenih obrana.

Ovom pobjedom Varaždin 1930 je i dalje na trećem mjestu u ligi, a u sljedećem 15. kolu pred domaćom publikom će imati prigodu vratiti se na drugo mjesto u utakmici protiv drugoplasirane momčadi Zameta.