Niki Dobovičnik četiri medalje na 7. međunarodnom plivačkom mitingu „ Sv. Krševan“

| 24.11.2015. u 13:36h | Objavljeno u Sport

Ukupno 12 predstavnika varaždinskog Baroka nastupilo je u Zadru na 7. međunarodnom plivačkom mitingu „ Sv. Krševan“. Bio je to drugi po redu ovosezonski miting iz Mini Grand Prix serije koja obuhvaća kategorije kadeta i mlađih kadeta, a privukao je 383 natjecatelja iz 23 kluba iz Hrvatske i BiH. Prvo ime Baroka bila je mlađa kadetkinja Nika Dobovičnik koja je osvojila čak 4 odličja, od kojih dva zlata i dvije bronce. Zapažene rezultate i visoke plasmane ostvarili su i kadeti Petra Gašparac i Matej Čok, te mlađi kadeti Erik Hunjek, Niko Balenta i Luka Štumberger.

Veliki uspjeh ostvarila je mlađa kadetkinja Nika Dobovičnik koja je u kategoriji plivačica rođenih 2006. godine i mlađih osvojila ukupno 4 medalje, od kojih čak dvije zlatne i dvije brončane. Na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja penjala se u utrkama 200 i 400 slobodno, dok je treća mjesta zauzela u disciplinama 100 leđno i 200 mješovito.  Nika je u svim utrkama znatno poboljšala osobne rekorde i pokazala da je trenutno jedna od najboljih plivačica u Hrvatskoj u svojoj dobi.Iako nisu osvajali medalje, dobre rezultate ostvarili su i ostali predstavnici Baroka.

Dječaci rođeni 2005. godine koji po kategoriji ove sezone spadaju u ulazno godište mlađih kadeta (što znači da plivaju sa godinu dana starijima) ostvarili su izvrsne rezultate i visoke plasmane. Pravim pristupom utrkama, visokom razinom tehnike plivanja i osobnim rekordima nagovijestili su perspektivnu budućnost varaždinskog plivanja. Pokazali su se kao prava klapa, te generacija čije vrijeme tek dolazi.To su Erik Hunjek, Niko Balenta, Luka Štumberger, Dorian Klepač, Fran Čurdija, Ivan Turkalj, Luka Kokotec i Karlo Rogina.

Obzirom da su bili u konkurenciji sa godinu dana starijima od sebe; Erik Hunjek, Niko Balenta i Luka Štumberger nisu osvajali medalje, ali su gledajući njihovo godište bili u samom vrhu. Tako je Hunjek u ukupnoj konkurenciji bio 4. na 800 slobodno i 7. na 200 delfin, a od svog godišta 1. i 2. Štumberger je ukupno bio 5. na 400 mješovito, a od svog godišta 2. Balenta je bio ukupno 9. na 200 delfin, a od svog godišta 3.

Kadetkinja Petra Gašparac uspješan je nastup sa 4 osobna rekorda okrunila i isplivavanjem dvije B norme za Državno prvenstvo, u utrkama 100 i 200 leđno. U utrci 200 leđno zauzela je visoko 4. mjesto, dok je na 100-tici bila 5. Također u kadetskoj konkurenciji nastupila je i Lana Cvetko koja je ostvarila osobne rekorde. Kadet Matej Čok bio je 6. na 800 slobodno, također uz osobni rekord. Sljedeće natjecanje članove Baroka očekuje već u subotu 28.11. na mitingu „Sisak mali“ gdje će nastupiti mlađi kadeti i početnici.