Petra Švetak i Karlo Hajdinjak

Petra Švetak i Karlo Hajdinjak osvajali medalje u Sisku

| 8.2.2016. u 09:01h | Objavljeno u Sport

U Sisku je održano Regionalno prvenstvo Hrvatske za klubove Regije 4.  Organizator natjecanja bio je Hrvatski plivački savez, a nastupilo je 13 klubova s ukupno 367 plivačica i plivača. Plivački klub Varaždin nastupio je sa 7 natjecatelja, tri plivačice (Anamaria Cmrečak, Ivona Jurković i Petra Švetak) te četiri plivača (Karlo Hajdinjak, Martin Ključarić, Lovro Pintarić i Willi Tropp).

Od plivačica najuspješnija je bila Petra Švetak koja se u kategoriji mlađih kadetkinja okitila sa 3 odličja. Osvojila je zlatnu medalju na 100 delfin te srebrnu medalju na 50 i 100 prsno. Bila je i odlična četvrta na 50 delfin i na 400 kraul, peta na 50 kraul te sedma na 50 leđno.

Od plivača, Karlo Hajdinjak se čak devet puta penjao na postolje. U kategoriji kadeta osvojio je zlatnu medalju na 100 i 200 prsno, srebrnu na 100 kraul i 200 mješovito te brončanu medalju na 100 delfin i 400 mješovito. Na 100 i 200 prsno ostvario je iznimne rezultate i u kategoriji mlađih juniora bio brončani na 100 prsno i srebrni na 200 prsno,  a u kategoriji juniora brončani na 200 prsno. Potvrdio je i norme te sada ima ukupno 7 isplivanih normi za Prvenstvo Hrvatske.

Od ostalih rezultata valja istaknuti da je Ivona Jurković bila odlična šesta na 50 leđno, Lovro Pintarić osmi na 200 kraul i 100 delfin, Anamaria Cmrečak peta na 200 prsno, a Willi Tropp je isplivao osobni rekord na 400 kraul.