Međunarodni karate turnir Sveti Nikola 2015. u dvorani na Dravi

| 23.11.2015. u 09:00h | Objavljeno u Sport

Pod pokroviteljstvom grada Varaždina održan je međunarodni karate turnir Sv. Nikola. U sportskoj dvorani na Dravi nastupilo je 493 natjecatelja iz 56 klubova i 4 države. Natjecanje se odvijalo u kategorijama cicibana/cicibanki, ml.učenika/ml.učenica, učenika/učenica, ml.kadeta/ml.kadetkinja i kadeta/kadetkinja.

Za karate klub Varaždina medalje su osvajali Marko Zrnić koji je bio zlatni u kategoriji cicibani do 22 kilograma, Zora Mendaš Kišiček, koja je osvojila treće mjesto kod mlađih učenica do 32 kilograma, Lovro Rozman, koji je bio prvi kod učenika do 46 kilograma i treći kod mlađih kadeta do 48 kilograma, Tibor Kovačić bio je prvi kod učenika iznad 46 kilograma i drugi kod mlađih kadeta iznad 57 kilograma.

Zlatna je bila i Leona Gulija u konkurenciji učenica do 44 kilograma, Dorian Kalajdžija osvojio je drugo mjesto kod mlađih kadeta do 52 kilogramag, Tara Nikolić bila je treća kod kadetkinja do 47 kilograma, a brončano je odličje pripalo i Ivoni Ciglar kod kadetkinja do 54 kilograma.

Organizator turnira bio je Karate klub „Varaždin“ čiji će članovi za dva tjedna nastupiti na državnom prvenstvu za kadete i kadetkinje, juniore i juniorke te mlađe seniore i mlađe seniorke u Splitu, natjecanju koje će ujedno biti i izborno za sastav reprezentacije na predstojećem europskom prvenstvu u veljači 2016.godine na Cipru.